Kolekcja rowerów trekkingowych produkowanych przez firmę Kross swoimi nazwami nawiązuje do wielkich, światowych tras. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rowery trekkingowe przystosowane są właśnie do pokonywania różnego typu tras rowerowych, które charakteryzują się dużymi odległościami i wymagającymi terenami.

Zalety roweru Trans Siberian od Kross

kross trans siberianJednym z modeli rowerów trekkingowych jest Kross Trans Siberian, który swoją nazwą nawiązuje do trasy transsyberyjskiej, która większości z nas kojarzy się z koleją transsyberyjską. Rower Trans Siberian to typowy rower trekkingowy. Charakteryzuje się więc szerokimi kołami o lekko wypukłym bieżniku, co pozwala nam na pokonywanie tras piaszczystych i kamienistych, ale nie daje gwarancji pokonywania terenów górzystych. W rowerze tym dużą rolę odgrywa konstrukcja, która musi charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością, by możliwe było bezpieczne wykonywanie różnego typu aktywności rowerowych. W przypadku roweru Trans Siberian rama chroniona jest zestawem zabezpieczających haków, które w pierwszej kolejności przyjmują na siebie uszkodzenie. Co ważne, uszkodzony hak bez żadnego problemu możemy wymienić, by nasz rower w dalszym ciągu był w odpowiedni sposób zabezpieczony. Rower wyposażony jest w dwadzieścia jeden różnych biegów, dzięki czemu możemy dopasować ustawienia do naszych możliwości i wymagań terenu, a następnie dowolnie dokonywać zmian.

Rower trekkingowy stawia nie tylko na możliwość pokonywania odległości, ale również na zabezpieczenie naszej wygody. Z tego też względu Trans Siberian wyposażony jest w błotniki, a także w bagażnik, co może okazać się przydatnym rozwiązaniem, kiedy, np. planujemy wycieczkę rowerową za miasto, by tam urządzić rodzinny piknik.