Jazda konna to wspaniały sport dla każdego.. Wystarczy odrobina chęci, aby rozpocząć swoją przygodę z tak fantastycznymi zwierzętami, jakimi są konie. Jeśli już spróbujemy w tym swoich sił, z pewnością zechcemy zostać na dłużej i stanie się to naszą życiową pasją. Co trzeba zrobić, aby doskonalić się w tym sporcie? Jakie są potrzebne akcesoria?

Niezbędne akcesoria jeździeckie – gdzie kupić?

sklep z akcesoriami jeździeckimiJeździectwo to sport, który wymaga posiadania odpowiednich akcesoriów, zarówno dla jeźdźca, jak i dla konia. Kiedy rozpoczynamy treningi warto poszukać stajni, która udostępnia swoje sprzęty do jazdy. Na początku trzeba sprawdzić, czy spodoba nam się ten sport i czy chcemy w niego dalej inwestować. Z biegiem czasu, kiedy już stanie się to naszą główną pasją, możemy zakupić potrzebne akcesoria dla siebie. Z pewnością niezbędny będzie dla nas dopasowany toczek, czyli coś w rodzaju kasku, który ochroni naszą głowę. To ważne, aby był dobrany do rozmiaru naszej głowy. W celu jego zakupu warto odwiedzić specjalny sklep z akcesoriami jeździeckimi, aby przymierzyć i wybrać idealny. Oprócz tego, znajdziemy tam profesjonalne buty do jazdy, tak zwane sztyblety. Mogą być one długie, w typie oficerek, lub krótkie. Do niskich sztybletów należy dobrać ochraniacze na łydki, aby nie obcierać swoich nóg i brzucha konia. Przydatne będą też specjalne spodnie, tak zwane bryczesy. Chronią one nasze ciało przed otarciami. Takie podstawowe elementy powinien posiadać każdy jeździec. 

Osoba, która chce jeździć konno, powinna zaopatrzyć się we własne akcesoria. Jeśli zdecyduje się na własnego konia również jemu powinna zapewnić wygodne wodze oraz siodło. Poza tym, przyda się nam także derka, czaprak czy wędzidło dopasowane do uzębienia wierzchowca. Wszystko to należy kupić w odpowiednim sklepie jeździeckim, gdzie otrzymamy fachową pomoc.