Aluminiowe okna i drewniano-aluminiowe produkowane są zazwyczaj w dwóch wariantach. Możemy zakupić okna drewniane z osłoną wykonaną z profili aluminiowych od zewnątrz albo też od strony zewnętrznej. Zewnętrzna osłona aluminiowa będzie zabezpieczać drewno przed wilgocią, a także przed deszczem oraz promieniami słonecznymi.

Sztywne profile w oknach aluminiowych

tanie okna pcv aluminium - KatowiceOkna aluminiowe bardzo często posiadają sztywne i stabilne profile i dlatego najczęściej wykorzystuje się je do dużych przeszkleń i biurowych, ale również do ogrodów zimowych. W różnych kolorach oraz w różnych kształtach możemy zakupić tanie okna pcv aluminium – Katowice to miasto, gdzie będziemy mogli również zakupić okna wykończone okleiną drewnopodobną. Będziemy mieli wtedy pewność, że takie okna są bardzo odporne na negatywne warunki atmosferyczne i dodatkowo nie wymagają regularnej konserwacji. Bardzo istotnym parametrem przy wyborze okien jest również izolacyjność akustyczna i jest to bardzo ważne parametry, kiedy decydujemy się na zakup okien aluminiowych do naszego biura firmy, gdzie pracownicy potrzebują absolutnej ciszy i skupienia do pracy. Możemy również zdecydować się na wybór okien pod względem ich otwierania, a także dodatkowego wyposażenia. Posiadając mieszkanie na parterze, powinniśmy wyposażyć okna w klamkę z kluczykiem, ponieważ jest to bardzo dobre zabezpieczenie antywłamaniowe, a także ochrona dla małych dzieci, które mogłyby wyjść przez okno.

Kiedy decydujemy się na okna, które mają być bardzo odporne na włamanie, to wszystko zależy od solidności profilu, a także rodzaju zastosowanych okuć. Żeby mieć pewność, że kupujemy okna antywłamaniowe, to możemy po prostu poprosić sprzedawcę o pokazanie specjalnego certyfikatu, który potwierdza klasę odporności na włamanie.