Kiedy wykańczamy swój dom, warto zdać sobie sprawę z tego, że o jego charakterze będą decydowały niuanse, detale architektoniczne, które wpłyną na ogólny jego wizerunek. Dzięki zastosowaniu wielu współczesnych, a nawet tych nieco starszych technik można uzyskać naprawdę powalający efekt, jakiego będą nam zazdrościli sąsiedzi.

Zastosowanie boni elewacyjnych

bonie elewacyjneChociaż warto zwracać uwagę na szczegóły, trzeba się też wykazać dużym wyczuciem, żeby przypadkiem nie przesadzić i nie pójść w stronę tandetnych zdobień, które popsują urok nowego domu. Dobrze jest zastosować rozwiązanie sprawdzone i bardzo proste w wykonaniu – dobrym pomysłem mogą okazać się zatem bonie elewacyjne, które doskonale podkreślą unikatowy charakter domu, pozostając przy tym w zgodzie z bardzo modnym współcześnie stylem minimalistycznym. Polega on na maksymalnej prostocie, a więc pomijaniu wszelkich niepotrzebnych zdobień na rzecz zastosowania pojedynczych rozwiązań, które dodają dobrego smaku projektom. Bonie to nic innego jak elementy rowkowania fasady budynków w miejscach takich jak kant budynku, okiennice lub drzwi. To bardzo dyskretny sposób na wykonanie dekoru, który nie będzie raził swoją obecnością, podkreśli natomiast delikatnie unikatowość projektu. Wykończenie domu decyduje ostatecznie o tym, jaki będzie on miał charakter, dlatego warto poświęcić mu więcej uwagi, kiedy sporządzamy projekt, ponieważ konsekwencje decyzji, jaką wówczas podejmiemy, pozostaną z nami na długie lata.

Zastosowanie boni elewacyjnych było modne już całe wieki temu, jednak obecnie powraca duże zainteresowanie nimi, dzięki czemu producenci mogą cieszyć się wysoką sprzedażą. Co jednak istotne z perspektywy osoby kupującej je – są one wyjątkowo tanie, dlatego stanowią niedrogi sposób na upiększenie domu.