Może to się wydawać niezwykłe, ale pierwsze buty zakładamy dziecku zaraz po urodzeniu. Chodzi o to, aby nie zmarzło w stópki, kiedy będzie jechało do swojego domu razem z mamą i tatą. Oczywiście, nie są to buty nadające się na jakiekolwiek chodzenie. Zresztą takie dziecko przecież nie umie jeszcze chodzić.

Etapy wieku dziecka i odpowiednie do niego buty

pierwsze bucikiDziecko rośnie bardzo szybko. Oczywiście najlepiej widzą to ci, którzy przyglądają się dziecku co jakiś czas, z daleka – czyli rodzina, czy znajomi. Rodzicom jakoś dziecko rośnie powoli. Jakkolwiek to widzą postronni, oraz rodzice, faktem jest, że dziecko rośnie. Można to zauważyć właśnie po bucikach, które nosi. Pomimo tego, że takie buty dla dzieci są zazwyczaj drogie jak na swoje przeznaczenie, rodzic musi je kupić szczególnie wtedy, gdy dziecko zaczyna swoje pierwsze kroki. Ale zanim się tak stanie, przecież chodzimy z dzieckiem na spacery o różnych porach. Raczej żaden rodzic nie pozwoli na to, aby jego dziecko (pomimo tego, że przecież nie chodzi) było na spacerze bez butów. Jakoś nie brzmi to zbyt zachęcająco. Dlatego pierwsze buciki zakładamy naszemu dziecku już w wózku, kiedy wybieramy się na pierwszy spacer. Kolejne buty to już tylko jest konieczność, aby nasze dziecko nie zmarzło na spacerze. Jednak kiedy dziecko zaczyna chodzić, wtedy buty są już nieodzowne. I powinny być takie, aby dziecko się w nich nie męczyło. Tzn. miękkie podeszwy, usztywnione napiętki, i ocieplane, lub nie, w zależności od pory roku.

Warto wybierać takie buty, które będą jak najbardziej wygodne dla naszego dziecka. Nie mogą być zbyt sztywne – to prawda, ale także nie mogą być zbyt ciasne, czy mało oddychające. Zapocona stópka dziecka – to nic dobrego i może prowadzić do wielu schorzeń u dziecka.