Jeśli od dziecka naszym ulubionym smakołykiem jest czekolada, a wraz z upływem czasu słodka pasja nie gaśnie, warto pomyśleć o tym, by samemu nauczyć się wyrabiać ulubiony przysmak. Jeśli nie ukończyliśmy szkoły cukierniczej, warto skorzystać amatorskiej oferty warsztatów, które od podstaw nauczą nas, jak przyrządza się pyszną autorską czekoladę.

Czekoladowe warsztaty dla dzieci i dorosłych

czekoladowe warsztatyCzekoladę lubią wszyscy – zarówno duzi jak i mali miłośnicy słodkości. Jest ona doskonałym zastrzykiem endorfin, działa pozytywnie na układ nerwowy, a spożywana w odpowiednich ilościach skutecznie podnosi poziom magnezu. Oprócz tego, że posiada wspaniałe walory smakowe jest więc też zdrową przekąską, a także doskonałym pomysłem na prezent. Jeśli marzy nam się nabycie umiejętności własnoręcznego przyrządzenia słodkiego smakołyku i pochwalenia się tym całemu światu, to na pewno dobrym pomysłem będą dla nas czekoladowe warsztaty. Nauczą one nas nie tylko tego, jak wykonać samemu pyszną czekoladową tabliczkę, ale także jak przyrządzić z niej orzeźwiający gorący napój! W warsztatach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Wystarczy, że zapiszą się na zajęcia przeznaczone dla swojej grupy wiekowej. Istnieje też możliwość zapisu na warsztat przeznaczony dla całych rodzin. Będzie to doskonały pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Na zajęciach nauczymy się, w jaki sposób odpowiednio dobierać składniki oraz ich właściwe proporcje. Zobaczymy też, jakie kształty i figurki da się ulepić ze słodkiej czekoladowej masy, a także zdobędziemy wiedzę z zakresu właściwości chemicznych produktów użytych do jej produkcji. Udział w warsztatach zapewni doskonałą dawkę produktywnej rozrywki, a umiejętności zdobyte na zajęciach pozwolą nam nie raz zaskoczyć otoczenie.