Eksploatacja opon w samochodach ciężarowych jest znacznie większa niż w przypadku aut osobowych, powoduje to konieczność częstej ich wymiany. Jeśli chcemy aby nasza firma miała zapewniony dostęp do profesjonalnego serwisu opon warto przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić czy wybrany przez nas punkt spełnia wszystkie wymogi.

Duże koła, czyli nawiązanie fachowej współpracy

montażownice ciężaroweWiele firm transportowych chcąc zapewnić odpowiednią obsługę techniczną posiadanych samochodów decyduje się na zawarcie stałych umów z wybranymi serwisami samochodów ciężarowych pozwala to na zapewnienie stałego wsparcia technicznego dla wszystkich pojazdów i w razie jakiejkolwiek awarii szybką interwencję doświadczonych mechaników. Dotyczy to przede wszystkim dbania o stan ogumienia. Dlatego też planując nawiązanie współpracy z takim punktem należy bardzo dokładnie zapoznać się z jego wyposażeniem w upewnienia się, że jest on wyposażony we wszystkie niezbędne narzędzia umożliwiające szybką wymianę, lub naprawę uszkodzonego koła. Podstawowym z nich powinny być montażownice ciężarowe umożliwiające szybką wymianę opon w samochodzie. Takie urządzenia są wyposażone w specjalne systemy ułatwiające obracanie takiego koła pod odpowiednim kątem oraz zmianę opony. Pracownik takiego serwisu powinien nam okazać dokumenty świadczące o fakcie, iż taki sprzęt posiada aktualną homologację oraz jest przystosowany do wymiany tego typu opon. Opisane czynniki pozwolą nam mieć pewność, że wybrany przez naszą firmę serwis opon w szybkim czasie upora się z każdą awarią ogumienia.

Jak zatem widać wybranie odpowiedniego serwisu opon do współpracy z naszą firmą wymaga zwrócenia uwagi na kilka elementów pozwalających na sprawne wykonywanie takich napraw. Opisane rozwiązanie pozwala na zapewnienie danej firmie kompleksowej obsługi ogumienia samochodów ciężarowych.