Reklama zewnętrzna jest tą formą reklamy, która stosowana jest przed lokalem, do którego chcemy zaprosić. Można do niej zaliczyć również wszelkiego rodzaju plakaty, ulotki czy też stojaki, na których rozdajemy darmowe próbki naszych produktów lub też zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dobrze jest taką reklamę zaprojektować, aby posiadała jak najmniej informacji, które będą użyteczne dla konsumentów, żeby dokładnie wiedzieli co możemy im zaoferować.

Formy reklamy zewnętrznej

reklama zewnętrzna łódźDecydując się na reklamę zewnętrzną mamy do wyboru wiele różnych formatów. Jednym z takich formatów jest reklama wielkoformatowa, która spotykana jest najczęściej w postaci dużych banerów reklamowych, które wiszą na ścianę budynku. Tego typu reklamy zazwyczaj posiadają powierzchnię co najmniej 100 metrów kwadratowych i są widoczne z bardzo dalekie odległości. Możemy je zobaczyć zarówno na ścianach budynków, jak również na różnych słupach służących do reklamowania. Mniejszym formatem reklamy zewnętrznej jest plakat, który zazwyczaj jest jednostronny i posiada informacje reklamowe naszego produktu lub usługi. Zauważymy go najczęściej w miejscach publicznych, gdzie dozwolona jest taka reklama i mowa tutaj głównie o ścianach, witrynach oraz wszystkich słupach ogłoszeniowych. Kolejnym materiały reklamowym  jakim jest reklama zewnętrzna Łódź to billboard. Ten materiał reklamowy charakteryzuje się tym, że zazwyczaj jest bardzo kolorowy i najczęściej umieszczany na ruchliwych skrzyżowaniach czy też trasach. Bardzo często rzuca nam się w oczy i rzadko można go pominąć.

Zaletami reklamy zewnętrznej jest to, że może ona dotrzeć do bardzo dużego grona zainteresowanych odbiorców. Koszty takiej reklamy są zazwyczaj jednorazowe a reklama, którą zaprojektujemy będzie dla nas pracować później przez bardzo długi okres czasu. Reklamy zewnętrzne możemy stosować na własnym obiekcie, w którym oferujemy produkty lub usługi albo też wynająć odpowiednią powierzchnię reklamową.