Od jakiegoś czasu projektanci mody oraz styliści zachęcają nas do eksperymentowania z ubraniami w celu poszukiwania własnego, niepowtarzalnego stylu. W sklepach pojawia się coraz więcej ubrań, które można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Również obuwie nie jest już jednoznacznie dedykowane konkretnym rodzajom ubrań. Sportowe obuwie zakłada się do zwiewnych sukienek, a szpilki do sportowych spodni.

Bazowa bluzka w czarnym kolorze

bluzka damska czarna gładkaMożna powiedzieć, że obecnie w modzie wszystkie chwyty są dozwolone, co widać po coraz odważniejszych stylizacjach, które możemy znaleźć zarówno w sklepach, jak i w magazynach poświęconych modzie. Styliści zachęcają do tego, żeby nie opierać swoich stylizacji na gotowych propozycjach. Mamy poszukiwać własnego stylu. Każda stylizacja wymaga pewnej bazy. Są to zazwyczaj bluzki lub spodnie w jednolitym kolorze, które mają pozwolić nam na dobranie bardziej szalonych dodatków czy innych elementów garderoby. Jednym z najczęściej wykorzystywanych ubrań bazowych jest bluzka damska czarna gładka, która pasuje niemal do wszystkiego. Takie bluzki mają różne kroje, od luźniejszych, po zupełnie dopasowane do ciała. Te ostatnie cieszą się największą popularnością. Czarne bluzki warto zestawić z jasnymi spodniami, spódnicą czy dodatkami, które ożywią całą stylizację i dodadzą nam uroku. Czarne bluzki najlepiej sprawdzą się w chłodniejsze dni, bo w te dość ciepłe i słoneczne może nam być w nich za ciepło.

Każda kobieta, która chciałaby nauczyć się komponować samodzielnie stroje, powinna pomyśleć o zaopatrzeniu się w bluzki i spodnie bazowe. W żadnej garderobie nie powinno zabraknąć czarnej bluzki, która może być podstawą przeróżnych stylizacji, od bardzo eleganckich, po sportowe. W sklepach mamy ogromny wybór czarnych, gładkich bluzek.