Do każdego pojazdu potrzebny jest kompresor. Zakup tego urządzenia sprawia trudności osobom, które dopiero niedawno otrzymały prawo jazdy. Z każdym następnym pojazdem doświadczenie jest większe i coraz łatwiej jest dobrać odpowiedni rodzaj kompresora do samochodu.

Ile kosztuje kompresor do kół?

marka Gudepol - kompresoryKompresor przeznaczony do kół ma za zadanie utrzymywać odpowiednie ciśnienie i temperaturę w oponie. Tego typu urządzenia nie są drogie. Zakres cenowy waha się w zależności od marki oraz miejsca, gdzie dokonujemy zakupu. Najtaniej (10 zł – 50 zł) możemy kupić używane urządzenia na targach. Nigdy nie mamy jednak pewności, że urządzenie będzie nam długo służyć, może się bowiem zdarzyć że już po kilku dniach kompresor będzie trzeba oddać do serwisu lub kupić nowy. Znacznie bezpieczniejszym wyborem będzie udanie się do hurtowni, zakres cenowy nowych urządzeń to 60 zł – 120 zł. Najlepsze i najdroższe marka Gudepol – kompresory kupić możemy w ekskluzywnych sklepach w galeriach handlowych. Tego typu urządzenia kosztują około 250 zł, jednak mamy gwarancję, że będą służyć nam przez wiele lat. Dodatkowo sprzedawcy dają nam kartę gwarancyjną obejmującą okres pięć lat, jeżeli cokolwiek stanie się z urządzeniem mamy czternaście dni na zgłoszenie rękojmi. W takim wypadku producent ma obowiązek naprawić kompresor w ciągu trzech dni albo wymienić go na nowy model marki Gudepol.

Podsumowując możemy stwierdzić, że inwestycja w markowy kompresor się opłaca. Nawet jeżeli urządzenie ulegnie uszkodzeniu przez pięć lat możemy liczyć na darmową, szybką naprawę lub wymianę na nowy kompresor. Oszczędność lub brak pieniędzy często skłaniają nas jednak do wyboru używanego sprzętu, trudno się dziwić skoro różnica w cenie jest znaczna, a szanse na udany zakup wynoszą około 50%.