Opakowanie tuszu posiada pewnie każda z nas, i każda też w życiu sprawdziła przynajmniej kilka różnych produktów, szukając tego idealnego, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. A to wcale nie jest takie proste! Zwykle trudno jest nam znaleźć właściwy tusz, bo trudno wierzyć w reklamy, a cena nie zawsze wyznacza jakość produktu.

Piękne rzęsy dzięki odpowiednim tuszom

tusz do rzęsNie istnieje jeden doskonały tusz, który sprawdzi się u każdej kobiety. Mamy różne rzęsy, różne typy urody i różne wymagania. Posiadaczki bardzo jasnych, krótkich rzęs marzą o ich przyciemnieniu i wydłużeniu, a z kolei kobiety obdarzone długimi rzęsami chcą, aby te były zalotnie podkręcone. Jeśli mamy mało rzęs i są one cienkie, to niezbędny będzie taki tusz, który je mocno pogrubi, ale nie sklei. Tusz do rzęs należy dobrać kierując się też tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jedne kobiety wolą efekt bardzo naturalny, rzęsy dokładnie rozdzielone i równo wytuszowane, a inne preferują grubszą warstwę kosmetyku i wręcz teatralny efekt. Za to odpowiada nie tylko formuła tuszu, ale przed wszystkim szczoteczka, która pozwala podkręcić, pogrubić, rozdzielić i wydłużyć rzęsy. Nie wierzmy zawsze reklamom, ale sprawdźmy, jaki efekt dają poszczególne szczoteczki i bierzmy to pod uwagę na kolejnych zakupach. Szukajmy produktów, które są trwałe, nie osypują się, i które przez deszcz albo łzy nie spłyną, dając efekt smutnej pandy. W internecie można z łatwością sprawdzić recenzje wielu różnych produktów do rzęs, co pomoże nam dokonać wyboru.

W pogoni za trwałym tuszem, który wiele zniesie, trzeba uważać na tusze wodoodporne. Chociaż są one doskonałe do „zadań specjalnych”, to jednak przedłużona trwałość oznacza, że trudniej je zmyć. Tarcie oka wacikiem może uszkodzić rzęsy, a tego nie chcemy, więc na co dzień sięgajmy raczej po zwykłe tusze, które zmywają się łatwiej.