Folia kiszonkarska jest znana osobom, które posiadają gospodarstwa rolne oraz uprawiają rośliny. W końcu ważne jest to, jak zajmujemy się roślinami, zarówno dla własnego użytku jak i w przypadku sprzedaży. Chcemy być zadowoleni i upewnić się, że powstają one w odpowiednich warunkach to znaczy jest ograniczony dostęp światła, powietrza oraz wody w trakcie procesu kiszenia, co jest niezwykle ważne.

Dlaczego obecność folii kiszonkarskich jest niezbędna?

folie kiszonkarskie Pełnią one formę okrycia zewnętrznego, czyli ochrony – zarówno świeżych jak i przewiędniętych – roślin, dzięki dostępności różnych grubości. Biało-czarna folia idealnie sprawdza się w warunkach pogodowych, zarówno w przypadku deszczu jak i promieni słonecznych, ponieważ biała warstwa odbija promienie słoneczne, a czarna odpowiada za odpowiednią temperaturę wewnątrz pryzmy, która potrzebna jest w czasie zakiszenia. Ponadto folie kiszonkarskie chronią przed zabrudzeniem w czasie niekorzystnej pogody. Dzięki nim będziecie czuć się spokojni o swoje rośliny. Zatem można wywnioskować, że takie folie muszą być przede wszystkim wytrzymałe i grube. Warto wspomnieć także, że folie są trój- lub pięciowarstwowe. Czym się różnią? Trójwarstwowa posiada większą zdolność mechaniczną oraz jest bardziej wytrzymała pod względem trwałości. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na długość, szerokość oraz długość nawoju, a przede wszystkim na maksymalne naprężenie. Ceny folii kiszonkarskich zaczynają się od 200 do 500 złotych, co może się wydawać kosztownym zakupem, ale trzeba pamiętać, że w ten sposób zabezpieczymy rośliny przed każdą pogodą, a siebie przed stratami.

Podsumowując, folie te powinny znaleźć się u każdej osoby, która zamierza podjąć się takiego zadania. Ich zastosowanie jak widać ma znaczenie w procesie zakiszania oraz ochrony przed czynnikami atmosferycznymi.