Około dziewięćdziesiąt procent kobiet goli skórę na nogach i pod pachami, a połowa z nich także w okolicach bikini. Od lat panuje moda na gładką skórę w tych miejscach, więc nic dziwnego, że tyle osób się na nią decyduje. Jednak nie każda metoda jest najlepsza.

Które części ciała można depilować laserem?

bezbolesna depilacja laserowaCiągle najpopularniejszą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała jest jednorazowa maszynka do golenia. Jest tania, łatwo dostępna i gwarantuje zadowalający efekt, choć na krótko. Dodatkowo zawsze jest ryzyko zacięcia się podczas golenia. Znacznie lepszą metodą jest bezbolesna depilacja laserowa, która jest przeprowadzana w profesjonalnych warunkach w salonach kosmetycznych. Jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych, dlatego też prawie każdy może z niej korzystać. Długość zabiegu zależy od wielkości powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera i trwa najczęściej od dwudziestu do czterdziestu minut. Zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać średnio co kilka tygodni przez około rok czasu, aby uzyskać zadowalające efekty, czyli gładką skórę. Co najważniejsze, laserowa depilacja gwarantuje trwały efekt po skończonej serii zabiegów, czyli można raz na zawsze zapomnieć o goleniu. Podczas zabiegu, skóra jest naświetlana wiązką lasera centymetr po centymetrze, aby nie ominąć żadnego miejsca. Po wykonanej depilacji, nie można eksponować skóry na słońcu przez kilka dni, ponieważ może to spowodować powstanie podrażnień. Koszt takiej depilacji to około półtora – dwa tysiące złotych.

Kobiety depilują laserem najczęściej nogi i pachy, ponieważ golenie tych miejsc sprawia największy kłopot i trzeba z nich często usuwać niechciane włoski, jeżeli stosujemy inną metodą. Jedno jest pewne, obecnie bardziej skutecznej metody na rynku nie ma.