Hermetyczne saszetki oraz puszki z jedzeniem dla psów nie cieszą się tak dużą popularnością jak te suche, choć paradoksalnie liczne testy przeprowadzone na badanych czworonogach dowodzą, że większości psów bardziej smakuje karma mokra. Dlaczego tak się dzieje? Czy oznacza to, że mokra karma jest lepsza od tej suchej?

Czy warto karmić psa saszetkami?

mokre karmy dla psówWiększość psów w pierwszej kolejności decyduje się na instynktowny wybór wyżej wspomnianej karmy, ponieważ ta jest dla nich bardziej aromatyczna (jej zapach jest znacznie mocniejszy od zapachu karmy suchej) oraz łatwiej się ją konsumuje (konsystencja karmy mokrej jest znacznie bardziej miękka, przez co pies  nie musi jej tak mocno rozdrabniać). Mokra karma dla psów sprzedawana jest zazwyczaj w małych, hermetycznie zapakowanych saszetkach, które zawierają sugerowaną porcję pożywienia. W swym składzie mokre karmy dla psów zawierają głównie mięso (do najbardziej popularnych zalicza się mięso z kurczaka, indyka czy wieprzowiny), produkty pochodzenia zwierzęcego, oraz w dalszej kolejności produkty pochodzenia zbożowego, oleje oraz witaminy. Ciekawostką jest fakt, że na rynku istnieją również mokre psie karmy, które zawierają w sobie również mniej popularne składniki takie jak ryby (częściej spotykane w karmach kocich) czy mięsa bardziej ekskluzywne (dziczyzna czy nawet mięso z kangura). Mokra karma posiada w sobie także o wiele więcej wody w stosunku do karmy suchej (nawet do 60%), korzystnie wpływa więc na układ trawienny czworonoga.

Udowodniono, że wyżej przytoczone pożywienie smakuje większości psów bardziej od karmy suchej. Wilgotne kawałki mięsa doprawione zbilansowanymi dodatkami pakowane są w szczelnie zapakowane saszetki, które zawierają wskazaną porcję produktu, zależną od wagi naszego pupila. Karmy te posiadają w sobie dużo mięsa oraz cennych minerałów, ich płynna konsystencja pozytywnie wpływa również na organizm naszego psa.