Czas jaki spędzamy w łóżku, powinien być dla nas głębokim relaksem, bo wtedy nasze ciało się regeneruje i nabiera sił. Jeżeli śpimy na niewygodnym materacu, to z pewnością obudzimy się zmęczeni z doskwierającym bólem w krzyżach.

Zastosowanie materaców nawierzchniowych

Materac nawierzchniowyNie każdy ma w swoim łóżku materac o jakim marzył, bo na przykład wynajmuje mieszkanie, lub go nie stać na jego zmianę. Dobry materac do spania może kosztować nawet ponad tysiąc złotych, więc nie jest to mały wydatek. Jednak są pewne rozwiązania, które pomogą nam za niewielkie pieniądze stworzyć wygodne miejsce do spania i odpoczynku. Materac nawierzchniowy może być wykorzystywany na wiele sposobów, przez co staje się bardzo uniwersalny i praktyczny. Wiele osób korzysta z niego jako dodatkowa nawierzchnia na materacu, na którym obecnie śpią, gdyż jest on zbyt twardy, lub posiada wgniecenia spowodowane długim użytkowaniem. Materac posiada grubość około pięciu centymetrów i jest bardzo elastyczny, dzięki czemu bez problemu możemy go zwinąć i zabrać ze sobą w podróż, lub na wakacje. Można na nim spać na różnych nawierzchniach, na przykład na trawie, piasku, czy kamieniach. Został wykonany z termoelastycznej pianki, która świetnie się dopasowuje do kształtu ciała, a po zmianie pozycji szybko wraca do poprzedniej formy. W sprzedaży dostępne są materace nawierzchniowe w rozmiarze na jednoosobowe i dwuosobowe łóżka. Nawierzchniowe materace miga służyć jako dodatkowe miejsce do spania dla niezapowiedzianych gości. 

Wielu ludzi korzysta z takiego modelu materaca nie mają możliwości wymiany tego, na którym obecnie śpią. Stosują go jako wierzchnia warstwa, na której leżą. Jego ceny są dość zróżnicowane i najtańszy model możemy już kupić za dwieście złotych, a najdroższy nawet za tysiąc złotych.