Pracuję jako nauczyciel akademicki. Każdego dnia prowadzę wykłady i seminaria ze studentami. Moja praca wymaga odpowiedniego stroju. Jako profesor nie mogę pozwolić sobie na modową wpadkę. Szalone kolory i kroje zostawiam sobie wyłącznie na urlop. W mojej szafie królują stonowane kolory, dobrze skrojone żakiety oraz dobrej jakości dodatki.

Skórzana aktówka do pracy

aktówki skórzaneW mojej codziennej pracy doskonale sprawdzają się aktówki skórzane. Każdego dnia noszę ze sobą mnóstwo dokumentów, skryptów i książek. Mała torebka nie wchodzi zatem  w grę. Muszę mieć coś, co ma wystarczająco dużo miejsca i jest wygodne w użytkowaniu. Moje wszystkie wymagania spełnia aktówka. Jest wykonana z naturalnej skóry z efektem saffiano, ponieważ cenię sobie wysokiej jakości materiały oraz wykonanie. Cenię sobie minimalizm, dlatego moją aktówkę zdobi jedynie mała klamra, pełniąca rolę zatrzasku. Mam ją kilka dobrych lat i przez ten czas noszenia wielu rzeczy w środku nie doznała najmniejszego uszczerbku. Wygląda dokładnie tak, jak w dniu zakupu. Czarny kolor pasuje mi do wszystkiego, komponuje się z każdym strojem zarówno zimą, jak i latem. Kilka przegródek starcza mi w zupełności, aktówki zwykle są bardzo pojemne. Mają miejsce na teczki formatu A4, co dla nauczyciela akademickiego jest szczególnie ważne. Prace studentów bezpiecznie tam spoczywają. Dodatkowe przegródki na długopisy i wbudowana przezroczysta koperta na ważne dokumenty tworzą funkcjonalną przestrzeń. 

Jestem zdania, że warto kupować akcesoria wysokiej jakości. Nie oznacza to w żadnym wypadku wydawania małej fortuny. Taki zakup raz na wiele lat sprawia, że coraz więcej osób z chęcią sięga po lepsze jakościowo wyroby galanteryjne. Ponadto w danym zawodzie, współtworzy to spójny wizerunek właściciela lub właścicielki.