Często zdarza się, że mieszkamy w innym mieście niż nasi starzejący się bliscy lub rodzice, przez co nie jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki. Nie możemy też zrobić im zakupów, ani pomagać w codziennych czynnościach. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Domy dla seniorów 

dom spokojnej starościSytuacja nie jest prosta i nie ma w niej łatwych rozwiązań. Jednak konieczne jest zorganizowanie seniorowi optymalnej opieki. Ludzie starsi wymagają troski niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę. Trzeba pamiętać o systematycznym podawaniu odpowiednich lekarstw oraz zadbać o odpowiednią dietę. Dom spokojnej starości to idealne miejsce dla każdego seniora, który wymaga opieki i troski. Tutaj dostaje do dyspozycji pokój o podwyższonym standardzie, posiłki trzy razy dziennie plus podwieczorki. Seniorzy mogą też mieć swoje jedzenie i przechowywać je w lodówce. O opiekę nad nimi dba profesjonalny i wykwalifikowany personel medyczny, który nie tylko monitoruje stan zdrowia seniorów, ale również podaje leki. Pensjonariusze mają możliwość integracji z innymi mieszkańcami domu spokojnej starości. Organizowane są turnieje brydżowe, krzyzówkowe, etc. Seniorzy mogą też w dowolnej chwili przemieszczać się po domu oraz przyległym do niego terenie. Iść na świetlicę oglądnąć program informacyjny bądź film, albo spędzić czas w ogrodzie, podziwiając naturę i rozmawiając. Posiłki serwowane w domach spokojnej starości są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy, którzy specjalizują się w gotowaniu dla ludzi starszych.

Dzięki domom spokojnej starości, możemy zapewnić naszym bliskim opiekę najlepszej jakości. Tutaj, znajdzie opiekę każda starzejąca się osoba, która wymaga całodziennej opieki. Personel zadba o komfort i dobre samopoczucie pensjonariuszy, a kucharze o ich podniebienie.