Ponieważ mam spore problemy z sercem jestem pod stałą opieką kardiologiczną. Ostatnio kardiolog wysłał mnie na dodatkowe badania. Dostałam skierowanie na wykonanie holtera ekg. Jeszcze nigdy nie miałam robionego takiego badania, dlatego nie bardzo wiedziałam gdzie się udać. Mój kardiolog przyjmował w prywatnym gabinecie, gdzie nie dysponował odpowiednim sprzętem do takich badań.

Gdzie w Krakowie wykonać holtera?

holter ekg krakówSwoje poszukiwania rozpoczęłam od przeglądarki internetowej. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: holter ekg kraków i zaczęłam przeglądać wyniki. Trafiłam na stronę jednej z przychodni, gdzie znalazłam również opis, jak wygląda procedura takiego badania. Przeczytałam, że przychodząc na badanie trzeba mieć ze sobą zestaw baterii do aparatu holtera oraz bandaż elastyczny i plastry do elektrod. Samo badanie trwa minimum 24 godziny. Jest to badanie EKG, którego wynik zapisuje się na karcie pamięci w aparacie holtera. W tym czasie pacjent podłączony jest do kilku bądź kilkunastu w zależności od modelu urządzenia elektrod. Elektrody przypina się do ciała za pomocą plastrów i umocowuje bandażem elastycznym, aby nie zsunęły się podczas całego dnia. Takie badanie jest niezwykle precyzyjne i dużo bardziej dokładne niż zwykłe EKG. Urządzenie jest bardzo małe i przypina się je do paska, bądź zakłada na szyje na specjalnym pasku. W niczym nie utrudnia ono funkcjonowania. 

Od razu zdecydowałam zapisać się na wykonanie badania w tej klinice kardiologicznej w Krakowie. Byłam bardzo zadowolona z ich usług. Na całą wizytę nie czekałam długo, na miejscu nie było kolejek. Pielęgniarka fachowo wytłumaczyła mi na czym polega badanie. Sam wynik i opis badania otrzymałam jeszcze tego samego dnia, w którym zdjęto mi aparat holtera. Jest to bardzo profesjonalna klinika, w której pracują prawdziwy specjaliści.