Jeżeli mówimy o przyczepach samochodowych, ogólnie rzecz biorąc można je podzielić ze względu na ilość kół, czyli jednoosiowe i dwuosiowe. Jednak nie  tylko ilość osi i kół decyduje o przydatności i wydajności przyczepy. To jakiego rodzaju jest przyczepa ma przełożenie na  otaczających nas ludzi oraz nasze bezpieczeństwo.

Zalety dwuosiowych przyczep

przyczepa dwuosiowaMówiąc o przyczepach trzeba pamiętać, że różnią się one od siebie pod wieloma względami m.in : ładownością, wielkością, wykonaniem, rozstawem kół, stabilnością oraz łatwością manewrowania.  Doskonałą stabilność zapewni nam przyczepa dwuosiowa, która dzięki dwóm parom kół ,  a te są  równolegle umieszczone będzie praktycznie niewywrotna. Przyczepa z dwoma osiami jest też bezpieczniejsza pod względem poruszania się nią. Koła mają lepszą przyczepność do podłoża, co skutkuje  bezpieczną jazdą i maleje ryzyko, że przyczepa dwuosiowa wpadnie w poślizg. Bezpieczniej poruszać się przyczepą z dwoma osiami, ponieważ w razie wystrzału jednego koła, pozostałe 3 utrzymują przyczepę we względnej równowadze i możemy spokojnie dojechać do miejsca naprawy koła. Kolejną zaletą, jaką posiada przyczepa dwuosiowa jest jej duża ładowność i rozkład ciężaru. Dzięki podwójnym kołom, obciążenie tego rodzaju przyczepy znajduje się bezpośrednio na niej i cały ciężar jesy doskonale rozlokowany, a nie jak w przypadku innych przyczep również na samochodzie. Dzięki temu auto może poruszać się znacznie szybciej.

Jeżeli cenimy sobie bezpieczeństwo, stabilność i możliwość całkowitej kontroli manewrowania pojazdem z przyczepą, to idealna będzie przyczepa dwuosiowa, która pozwoli też na lepsze i efektywniejsze przewożenie materiałów. Taka przyczepa ma ogromną ładowność, więc zamiast jechać po towar mniejszą przyczepa dwa razy, tą pojedziemy raz.