Jeśli na posesji brakuje garażu, bo nie uwzględniliśmy go w projekcie domu, to możemy sobie postawić garaż wolnostojący albo zamocowany do ściany domu. Nie musimy w tym celu robić fundamentów, gdyż do tego typu garaży nie potrzebne są fundamenty. Wystarczy jedynie zamówić garaż metalowy i zamontować go odpowiednimi śrubami mocującymi do ściany.

Montaż garażu w oparciu o słupki

garaż metalowy od producentaNawet jeśli nie mamy do dyspozycji ściany domu do której możemy umocować garaż to możemy go zamontować w oparciu o kotwy wbite w ziemie albo o słupki podobne do tych, jakie montuje się do ogrodzenia. Jeśli potrzebny jest garaż, ale nie ma możliwości zrobienia fundamentów to można go po prostu postawić. Wiadomo, że nikt nie robi tego samodzielnie tylko z pomocą firmy, która nam go zamontuje. Jeśli kupujemy garaż metalowy od producenta to możemy liczyć na jego montaż oczywiście za dodatkową opłatą. Można znaleźć różne garaże metalowe, ale najlepsze są oczywiście te, które montuje się najszybciej i najmniej problemowo. W domach stawianych kilkanaście lat temu mało kto myślał o konieczności postawienia garażu. Prędzej myślało się o powierzchni mieszkalnej i wykończeniu wnętrz, bo przecież samochodów było o wiele mniej aniżeli dzisiaj. A teraz okazuje się, że jednak potrzebny jest drugi czy trzeci garaż. Na szczęście producenci garaży wychodzą na przeciw z coraz lepszą ofertą. Garaże metalowe są w coraz lepszej cenie i coraz łatwiej się je montuje.

Im większy dom tym więcej miejsca na garaż, ale wiadomo przecież, że nie zagospodaruje się pomieszczenia w domu na garaż. Można postawić garaż obok domu albo wolnostojący, ale najlepsze w tym celu są garaże metalowe. Kupuje się go najlepiej od producenta, który najczęściej oferuje do niego również montaż. To rozwiązanie proste i bez konieczności większych prac budowlanych.