To czym się poruszamy po mieście, ma bezpośredni wpływ na środowisko. Jest bardzo dużo samochodów spalinowych, które przyczyniają się do smogu, a pojazdy elektryczne, są dużo bardziej wydajne, ciche i nie zanieczyszczają powietrza. 

Charakterystyka skuterów elektrycznych  

skutery elektryczneSpalinowe motory są drogie, głośne i rozpędzają się do niewyobrażalnych prędkości, które nie są wskazane w miastach. Elektryczne pojazdy stały się coraz bardziej popularne z uwagi na niski kosz utrzymania i zerową emisję dwutlenku węgla do środowiska. Popularne są pojazdy hybrydowe, oraz skutery elektryczne. Samochody hybrydowe są dobre dla rodzin, a skutery dla osób samotnych, gdyż zmieści się na nim tylko jedna osoba. Są one wykonane z podobnych materiałów co samochody, ale są dużo lżejsze z uwagi na gabaryty i bardzo cicho pracują. Są wyposażone w specjalne akumulatory, które się ładuje w specjalnych stacjach, albo w każdym domowym gniazdu na prąd. Skuter na sto kilometrów średnio zużywa około dwa i pół kilowata energii, więc jest to koszt około trzech złotych. Żaden inny pojazd nie jest tak ekonomiczny. Skutery mogą służyć jako środki do codziennego poruszania się osób niepełnosprawnych, gdyż niektóre modele są trójkołowe i mają specjalne, szersze podesty na stopy. Jest bardzo tani w utrzymaniu, więc nawet osobę na emeryturze stać na taki pojazd. Silnik o dużej mocy, gwarantuje przejechanie aż pięćdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania akumulatora. Po włączeniu skuter działa bardzo cicho. 

Elektryczny sprzęt jest bezpieczny dla środowiska i tani w utrzymaniu. Nie musimy posiadać prawa jazdy by go prowadzić i nie mamy obowiązku odbywania corocznych przeglądów. Skutery są wykonane z wytrzymałych elementów, które rzadko się psują, dlatego są tak popularne.