Jak wiadomo zbyt częste stosowanie farby do włosów może je osłabić i sprawić, że będą przesuszone, cienkie i łamliwe. Rozwiązaniem może być zastosowanie naturalnych środków do koloryzacji. Znanym od lat, bezpiecznym sposobem jest używanie henny. 

Gdzie tanio kupić hennę khadi?

tania henna khadiHenna to naturalny barwnik uzyskiwany z tropikalnej rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Od wieków wykorzystywany był w kosmetyce w krajach Bliskiego Wschodu. Również dzisiaj jest bardzo popularny. Za pomocą henny zazwyczaj barwimy brwi, rzęsy oraz robimy tatuaże. I choć większość pań wie o tym, że henna nadaje się również do zmiany koloru włosów, wciąż częściej sięgamy po zwykłą farbę. Warto się jednak zastanowić nad zaletami henny, ponieważ nie tylko nie niszczy ona włosów, ale również pomaga je pielęgnować. Bardzo dobra i tania henna khadi jest do kupienia w dobrych sklepach zielarskich oraz z naturalnymi kosmetykami. Możemy zamówić ją również przez internet. Do wyboru mamy całkiem sporą paletę kolorów od rudych, przez czerwienie, brązy, ciepłe blondy po głęboką czerń z granatowym połyskiem. Cena takiej naturalnej farby jest porównywalna, a w niektórych przypadkach nawet niższa od chemicznej farby. Pamiętajmy tylko, aby wybierając barwę dokładnie przeczytać do jakich włosów jest on przeznaczony, ponieważ uzyskany efekt zależy od naszego wyjściowego koloru. Czasem po koloryzacji trzeba odczekać kilka dni, aż barwnik się utleni i dopiero wtedy możemy zobaczyć ostateczny kolor. Henną działa jak naturalna odżywka – włosy są wzmocnione i lśniące.

Farbowanie włosów za pomocą henny ma wiele zalet. Przede wszystkim nie niszczy ich, dzięki czemu możemy stosować ją naprawdę często. Kolor wygląda dużo bardziej naturalnie niż w przypadku zwykłej farby, pamiętajmy jednak, że nie zawsze będzie on widoczny od razu.