Latem potrafi być okropnie gorąco, dlatego też często szukamy sposobów na to, by było nam nieco chłodniej. Kupujemy wiatrak lub montujemy klimatyzację, zakładamy jak najlżejsze ubrania i pijemy dużo chłodnych napojów. Jednak co zrobić w nocy, gdy jest upalnie a my nie potrafimy zasnąć bez przykrycia? Pomóc może nam narzuta lniana. Kilka słów właśnie o jej zaletach w tekście niżej.

Więcej o idealnej narzucie na lato

narzuta lnianaGorąco, upał, temperatura ponad trzydzieści stopni. Po kilku takich dniach mamy dość. W dzień nie możemy normalnie funkcjonować, a w nocy jest jeszcze gorzej, gdyż z powodu zbyt wysokiej temperatury nie możemy zasnąć i tylko obracamy się z boku na bok. Pod kołdrą za ciepło, bez jakoś zimno i nieprzyjemnie. Dlatego idealnym rozwiązaniem właśnie na tę porę roku jest narzuta lniana. Dzięki niej coś nas będzie otulać w nocy, jednak to tylko jedna cienka warstwa, więc nie będzie nam zbyt ciepło. Wiele osób nie potrafi bowiem zasnąć, gdy nie są oni przykryci. Dodatkowo narzuta lniana to nie tylko lekki materiał, ale również bardzo przewiewny i oddychający. Dzięki tym właściwościom nie ma możliwości, by się pod taką narzutą zgrzać czy spocić. Dlatego len to taki materiał, który poleca się właśnie na sezon letni, gdy jest zbyt upalnie i zbyt gorąco, by spać pod kołdrą. Ponieważ nawet najlżejsza kołdra na lato się po prostu nie nadaje. Narzuta lniana może nas za to uratować.

Jak widzimy, można wskazać naprawdę wiele zalet spania pod lnianą narzutą. Dzięki niej zapewnimy sobie komfort w nocy i poczucie bezpieczeństwa, bez poczucia, że zaraz nie ugotujemy. Narzuta lniana jest lekka i przyjemna w dotyku. Dlatego też poleca się, by właśnie o tej porze roku nosić jak najwięcej lnianych ubrań. Są one przewiewne i się w nich nie spocimy.