W tym roku, podobnie zresztą jak i w poprzednich, setki młodych ludzi rozpoczęło studia w Toruniu. Znajduje się tam kilka ważnych uczelni, więc z początkiem każdego roku akademickiego do Torunia przeprowadzają się studenci z całego kraju. Każdy nowo przybył tam student musi najpierw znaleźć sobie jakieś zakwaterowanie. W tym roku wybór jest duży, a ceny nie są wysokie.

Najbardziej opłaca się wynająć mieszkanie

wynajem mieszkań dla studentów - toruńW Toruniu sytuacja wygląda tak, że większość studentów wynajmuje sobie mieszkania. Jedni decydują się na wynajęcie w pojedynkę małej kawalerki a drudzy łączą się w grupy i wynajmują wspólnie większe mieszkania. Studenci mogą znaleźć takie mieszkania na własną rękę lub skorzystać z pomocy biur nieruchomości oferujących wynajem mieszkań dla studentów – Toruń, czyli właśnie w tym popularnym studenckim mieście. Wynajęcie mieszkania dla grupy kilku studentów jest opcją najbardziej opłacalną. Za wynajem kawalerki trzeba zapłacić na tą chwilę około półtora tysiąca złotych. Mogą w niej zamieszkać wygodnie maksymalnie dwie osoby i to jeszcze takie, które stanowią parę. W dużym mieszkaniu wygodnie zamieszka nawet sześć osób. Średnia cena za wynajem dużego mieszkania w Toruniu to trzy tysiące złotych miesięcznie. Podzieliwszy tą cenę na sześć osób wychodzi po pięćset złotych za osobę. A to już naprawdę jest praktycznie jak za darmo. Trudno znaleźć pokój do wynajęcia za tą cenę.

Jak wiadomo studenci to osoby bardzo elastyczne. Niektórzy wolą zamieszkać w trakcie studiów sami, ale większość nie ma nic przeciwko zajęciu jednego mieszkania przez kilka osób. Tym bardziej, że w Toruniu bardzo wielu studentów zna się ze swoich miejscowości, w których mieszkają. Najłatwiej mają oczywiście kilkuosobowe grupy znajomych, które wybrały się do tego miasta na studia.