Wiele hoteli może podnieść cenę za jedną noc, jeśli posiada basen. Dzięki temu goście mogą skorzystać z takiej rozrywki. Wiadomo, że basen to coś, co wiele osób lubi. Budowa tego typu basenów to skomplikowany proces techniczny, który jest wykonywany przez specjalistyczne firmy. Trzeba ściśle trzymać się projektu, aby korzystanie z basenu było wygodne, a także bezpieczne. Nikt nie może doznać urazu z tego powodu.

Dobrze zbudowany basen hotelowy

budowa basenów hotelowychBaseny hotelowe znacznie zwiększają atrakcyjność danego hotelu. Budowa basenów hotelowych obejmuje wiele rzeczy. Czasami trzeba wykonać przybudówkę do hotelu, w której taki obiekt będzie mógł być. Dodatkowo trzeba przerobić instalację hydrauliczną lub zrobić oddzielną, do wypompowania dużej ilości wody. Budowa hotelu basenowego to również odpowiednie jego zabetonowanie oraz wykonanie prac wykończeniowych. Trzeba w tym przypadku uwzględnić takie prace, jak kafelkowanie. Wszystkie materiały muszą być zgodne z zasadami bezpieczeństwa, aby gościom nic się nie stało. Wielkość basenu to kwestia zależna od decyzji dyrektora hotelu. Taki basen musi zostać również przetestowany pod względem odporności na wilgoć. Jak wiadomo, podczas użytkowania basenu nie mogą odpadać kafelki ze ścian. Trzeba również zastanowić się nad tym, w jaki sposób hotel będzie czyścił basen. Często okazuje się, że trzeba zrobić wnękę dla stacji dozującej chemię.

Tego typu baseny znacznie podnoszą atrakcyjność danego miejsca noclegowego. Basen może być przydatny, jeśli hotel chce uzyskać dodatkową gwiazdkę. Oczywiście jest to inwestycja, którą zwróci się dopiero po jakimś czasie. Poza budową takiego basenu, warto jest policzyć jego koszty eksploatacyjne, czyli na przykład chemię do czyszczenia wody oraz obsługę basenu przez ratowników i instruktorów pływania.