Dziś bardzo często zaciągamy kredyty. Chcemy bowiem kupić mieszkanie na własność, zainwestować w swoją firmę, zmienić samochód na lepszy. Jednak kredyty mają to do siebie, że ich raty trzeba regularnie spłacać. Czasem jednak są takie sytuacje, gdy nam tej regularności i płynności brakuje.

Czy długi można rozkładać na raty?

windykacja długów - WarszawaGdy brakuje nam płynności w spłacaniu kredytu, bardzo szybko naszą sprawą zaczyna się interesować agencja windykacyjna. Oczywiście najpierw przychodzą do nas jakieś upomnienia i ponaglenia. Warto na nie reagować i wychodzić samemu z inicjatywą. Gdy bowiem odwiedzi nas windykator, wówczas zazwyczaj problemy przybierają na sile. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. Tak naprawdę każdemu windykatorowi zależy na tym, by odzyskać dla swojego klienta pieniądze. Jeśli będziemy oporni i nie będziemy chcieli współpracować, wówczas zajęte zostanie nasze mienie. Przykładowo specjalne naklejki agencji windykacyjnej zostaną umieszczone na wartościowym telewizorze, sprzęcie audio itp. Jeśli jednak wykażemy jakąś inicjatywę, to windykator na pewno przychyli się do naszej prośby. Tą inicjatywą powinno być oczywiście spłacenie długu w ratach. Windykator obliczy jak wygląda całościowo nasz dług i wyznaczy raty. Jeśli będą one dla nas za duże, możemy pertraktować na temat ich zmniejszenia. Tak naprawdę windykator chce z nami dojść do porozumienia, by w ostatecznym rozrachunku odzyskać cały dług. Dziś przeprowadzana jest windykacja długów – Warszawa, ale w wielu innych miastach agencje windykacyjne również działają.

Nie jest trudno wpaść w długi. Wystarczy, że stracimy pracę lub spadnie na nasze barki jakiś nieoczekiwany wydatek. Wówczas spirala sama zaczyna działać. Jednak agencje windykacyjne chcą z nami współpracować, dlatego bardzo często dają nam możliwość spłaty długu w ratach.