Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Pozyskiwane jest za pomocą wirówki z własnej krwi pacjenta pobranej tuż przed wykonaniem zabiegu. Najczęściej wykorzystuje się je w medycynie estetycznej w zabiegach regenerujących skórę.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – co warto wiedzieć o zabiegu?

MezoterapiaOsocze bogatopłytkowe Rzeszów osoczem bogatopłytkowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest on w pełni bezpieczny oraz nie występuje ryzyko nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Zabieg składa się z kilku etapów, w pierwszym lekarz pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta. Następnie za pomocą wirówki poddaje ją wirowaniu, które zazwyczaj trwa kilka minut i w wyniku którego osocze oddziela się od innych elementów komórkowych takich jak erytrocyty i leukocyty. Po odwirowaniu lekarz pobiera oddzielone osocze do strzykawki i dodaje do niego substancję, która aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji się tkanek, pobudzają do tworzenia się kolagenu a także wspomagają proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Po wymieszaniu osocza z daną substancją lekarz wstrzykuje go w niewielkich ilościach w skórę tego samego pacjenta, od którego została wcześniej pobrana krew. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu stosuje się krem znieczulający dla komfortu pacjenta, gdyż sam zabieg nie jest nieprzyjemny. Osocze bogatopłytkowe Rzeszów wstrzykuje się najczęściej w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu.

Efekty zabiegów są widoczne bardzo szybko, u niektórych różnicę można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak od dwóch do czterech zabiegów co dwa tygodnie, potem raz, dwa razy w roku. Efekty utrzymują się od pół roku do roku w zależności od kondycji skóry pacjenta, który poddał się zabiegowi.