Jak wiadomo, wiele osób ma kota w domu. Niektóre z nich wypuszczają go od czasu do czasu na dwór, inne natomiast tego nie robią. Mają kota całkowicie udomowionego, który zna tylko taką rzeczywistość, jaką jest wnętrze domu. Jednak to nie oznacza, że nie będą się w nim odzywać typowe kocie instynkty, które jakoś trzeba zaspokajać.

Drapak dla domowego kota

drapaki dla kotówKażdy kot ma potrzebę drapania. Czasem nim nauczymy kota grzeczności i niedrapania mebli, kilka z nich będzie porządnie zniszczonych. Szczególnie jeśli często nie ma nas w domu, a kot nie ma gdzie ostrzyć swoich pazurów. Najlepszym rozwiązaniem wówczas są drapaki dla kotów. Nie możemy liczyć na to, że kot całkowicie oduczy się drapania. Ma to zapisane w naturalnym trybie życia i potrzeba mu tego. Nie możemy mu zabierać takich rzeczy i wypaczać wszystkich jego zachowań. Warto się do nich dostosować i zakupić taki drapak do domu. Jego koszt nie jest duży. Najprostszy drapak kupimy w bardzo przystępnej cenie, chyba, że będziemy chcieli jakiś większy i bardziej rozbudowany. Są bowiem nawet drapaki z dodatkowym „domkiem” dla kota, czy też wspinaczkowymi siedziskami. Wszystko zależy od naszych funduszy i naszych preferencji. Taka zabawka możemy bardzo ułatwić nasze życie z kotem. Nie będziemy zmuszeni stale go karcić i pilnować na każdym kroku. Najlepiej taki drapak zakupić już małemu kociakowi. Ucząc go od malucha drapania w takim miejscu, możemy uniknąć późniejszych kłopotów. Warto pamiętać o tym, że każdy kot lubi się bawić. I choć dużo czasu spędzają śpiąc, muszą mieć też zapewnioną rozrywkę.

Każdy kot domowy powinien mieć drapak. To kompromis pomiędzy zniszczoną kanapą, a naturą kota. Jeśli my sprawimy mu taką zabawkę i choć trochę dopasujemy się do jego potrzeb, nasze życie na pewno będzie dużo prostsze.