Jak urządzić małe mieszkanie w starym budownictwie z lat 50 i 60, by jednocześnie było praktyczne i funkcjonalne? W ostatnim czasie takie zlecenia stają się coraz bardziej popularne wśród architektów wnętrz.

W jakim stylu urządzić mieszkanie?

zachwalany projektant wnętrz z gdańskaMieszkania w blokach z starej płyty są o wiele tańsze w porównaniu od nowego budownictwa. Co w konsekwencji kupuje coraz więcej osób. Kupując takie mieszkanie, głównie ludzie młodzi zastanawiają się, w jakim stylu urządzić mieszkanie? Najbardziej modne w urządzaniu mieszkań jest styl skandynawski. Głównym celem jest otwarcie przestrzeni i doświetlenie wszystkich pomieszczeń. Dlatego wskazany jest montaż dużych okien w tak małych mieszkaniach. W tym celu warto zmienić układ ścianek działowych w celu przede wszystkim powiększenia oraz otwarcia kuchni na salon i korytarz. Takie działanie w pokoju gościnnym pozwoli nam na sprytne rozdzielenie strefy relaksu z jadalnią. zachwalany projektant wnętrz z gdańska w przypadku aranżacji małej łazienki, warto zastosować kilka trików, które zawsze się sprawdzają. Zamiast wanny lepiej zastosować brodzik przeszklony oraz wysoko-połyskowe płytki. Meble łazienkowe najlepiej, żeby były podwieszane. W przypadku pozostałych pokoi ilość mebli i dodatków do nich ograniczać należy się do zbędnego minimum. Warto stosować odpowiednie zaprojektowane oświetlenie., które dzięki zamontowaniu aluminiowych profili led oraz światła tradycyjne, pozwoli na doświetlenie każdego zakamarka. Warto postawić na jasny kolor, a jeżeli zdecydujemy się na kolory to wybrać należy maksymalnie trzy kolory by nie przeładować.

Skandynawski styl w ostatnim czasie stał się bardzo modny. Nie oznacza to, że w urządzaniu tak małometrażowego wnętrza mieszkania, które pomimo swoich ograniczeń, nie powinno stanowić żadnego problemu. Ważne by wnętrze takiego mieszkania imponowało wspaniałą aranżacją.