Ekologiczne podejście do życia, na dobre zadomowiło się w naszych domach. Wybieramy świadomie produkty pakowane w papierowe opakowania, a rezygnujemy z plastiku i nosimy zakupy w płóciennych torbach, a nie popularnych foliówkach jednorazowych. 

Co możemy zapakować w torebkę papierową?

torebki papierowe zamykaneWoreczki foliowe są coraz częściej zastępowane papierowymi ze względu na ekologiczne podejście do biznesu. Powszechnie je stosują piekarnie, cukiernie, a także sklepy spożywcze. Torebki papierowe zamykane mogą być rożnej grubości i wielkości ze względu na przeznaczenie. Dostępne są także duże torby z usztywnianym dnem i wzmacnianymi uszami. Do takich opakowań możemy schować artykuły o wadze nieprzekraczającej sześć kilo. W branży handlowej producenci wykorzystują torebki papierowe do pakowania wyrobów, które mają intensywny aromat i konieczne jest szczelnie zamykane opakowanie. Papier jest tanim i ogólnie dostępnym surowcem, z którego są produkowane przeróżne opakowania praktyczne i dekoracyjne. Torebki są najczęściej zamykane strunowo i maja usztywniane spody, aby mogły stać, a przez to były łatwe do przechowywania. Wszelkie przyprawy, a także cukier i maka mogą być pakowane w takiej formie, gdyż papier jest lekki i nie przejmuje zapachu zawartości torebki. Coraz częściej producenci ekologicznej żywności sięgają po takie opakowania i pakują w nie suszone owoce, drobne przekąski i sypkie produkty. Zamykane torebki są tez wykorzystywane w domu w celu zapakowania śniadania do pracy, lub dla dziecka do szkoły.

Papierowe torebki możemy kupić w większości sklepów gospodarczych, albo z wyposażeniem do kuchni. Są one jednokrotnego użytku i jeżeli zostaną zalane woda, albo jakimś innym płynem, to muszą zostać zutylizowane. Mogą byc sprzedawane za sztuki, albo w zbiorczych opakowaniach.