Zakup kasy na samym początku działalności w branży handlowej lub usługowej może być sporym obciążeniem finansowym. Tym bardziej, że kasy czy drukarki nie kupimy używanej, a ceny nowych zaczynają się od około tysiąca złotych.

Kto musi posiadać kasę fiskalną online?

kasy fiskalne online białystokPierwsze kasy fiskalne pojawiły się wiele lat temu i od tamtego czasu były konsekwentnie unowocześnianie. Dzisiejsze modele znacznie sie różnią od pierwszych i przede wszystkim umożliwiają wykonanie znacznie więcej operacji. Klasyczne modele posiadają niewielki wyświetlacz i klawiaturę, natomiast nowoczesne, które przeważnie są wykorzystywane w punktach sieciowych, mają ekran dotykowy i składają się z monitora. Na każdej kasie można drukować paragony fiskalne i niefiskalne, raporty dobowe, miesięczne i zestawienia dotyczące sprzedaży z odpowiednią stawką podatkową. Jeżeli są potrzebne kasy fiskalne online Białystok jest miastem, w którym są one dostępne w przystępnych cenach. Kilka lat temu zaczęła obowiązywać ustawa mówiąca o obowiązku posiadania kasy online przez firmy takie jak: zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, warsztaty samochodowe, kancelarie adwokackie czy wszelkie restauracje. W związku z tym właściciele tych działalności musieli zamienić dotychczasowe kasy fiskalne na kasy online. Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że modele online mają wbudowane moduły do zdalnego łączenia się się z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania dobowych raportów fiskaknych za każdy dzień sprzedaży.

Poza kasami fiskalnymi, które są samodzielnymi urządzeniami, w sprzedaży można jeszcze dostać drukarki fiskalne, które nie są w stanie działać bez stałego połączenia z programem do prowadzenia sprzedaży. Oba urządzenia pozwalają na prowadzenie sprzedaży fiskalnej.