W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się coaching, który ma coraz więcej odmian takich jak coaching skóry, paznokci, włosów czy cery. Oczywiście najbardziej powszechny jest coaching osobowości mający na celu motywowanie do działania. Z tego typu porad korzysta coraz więcej ludzi, zarówno kobiety i mężczyźni. Nie ma też znaczenia wiek, coraz popularniejsza forma pomocy może przynieść duże zyski osobom, które postanowią się przekwalifikować.

Kto interesuje się coachingiem zespołowym?

coaching zespołowyZarówno osoby kończące szkoły czy kursy coachingowe jak i te posiadające zupełnie odmienne wykształcenie mogą zostać coachem. Nie jest to trudne, ale niestety coraz droższe szkolenia zniechęcają pracowników potrzebujących odmiany, znudzonych pracą w wielkich korporacjach. Coaching zespołowy polega na motywowaniu grona ludzi o podobnych cechach charakteru, osobowości, wyglądu. Zazwyczaj sesja składa się z dziesięciu ćwiczeń komunikacyjnych mających na celu zbliżenie obcych sobie ludzi. Szczególnie dobrymi coachami są psycholodzy ponieważ nie tylko posiadają zbliżone wykształcenie, ale również doskonale potrafią współodczuwać i rozmawiać. Praca ta polega głównie na komunikowaniu się z drugim człowiekiem, umiejętnym zadaniu pytań. Coachingiem zespołowym interesują się również pielęgniarki, które ze względu na niskie zarobki szukają dodatkowych środków.

Zasadniczo każdy kto potrafi przeprowadzić rozmowę, w trakcie której dowie się o drugiej osobie wszystkiego i zasugeruje jej jak zmienić swoje życie na lepsze będzie dobrym coachem. Umiejętności praktyczne to jednak nie wszystko, gdyż zainteresowanie tematem jest spore, a ludzie korzystający z usług coachingowych coraz częściej oczekują również wykształcenia wyższego. Nie ma znaczenia kierunek, może to być nawet matematyka.