Wiele dolegliwości nie jest zgłaszanych od razu lekarzowi i często jest to spowodowane na przykład poczuciem wstydu. Upływający czas może jednak powodować pogłębianie się dolegliwości czy choroby, a także ciągłe pogarszanie się samopoczucia.

Zabieg związany z nietrzymaniem moczu

nietrzymanie moczu bydgoszczWiele dolegliwości związanych z układem moczowym dotyka kobiet, ponieważ są one na nie szczególnie narażone ze względu na działalność hormonów w wyniku ciąży czy menopauzy. Jedną z najczęstszych dolegliwości, która dotyka kobiety, i to bez względu na jej wiek, jest nietrzymanie moczu bydgoszcz. Wiele pacjentek nie zgłasza się od razu z tym problemem do lekarza, a niektóre zwlekają z wizytą nawet kilka lat. Powoduje to pogłębianie się tej nieprzyjemnej dolegliwości, a do tego znacząco obniża komfort życia, ponieważ objawy mogą się pojawić podczas najzwyklejszych czynności typu kichanie. To z kolei wpływa na pogorszenie samopoczucia, czerpanie radości z życia, w tym także seksualnego, bo może to wpływać również na obniżenie poczucia własnej wartości. Warto więc zwrócić się o pomoc do specjalisty, tym bardziej, że obecne nowoczesne metody pozwalają szybko zlikwidować przykrą dolegliwość. Jedną z najpowszechniej stosowanych metod jest zabieg wykonywany laserem, który jest bezpieczny, nie wywołuje bólu i jest w zasadzie nieinwazyjny. Najprościej ujmując dzięki laserowi ścianki pochwy zostają wzmocnione, podobnie jak i cewka moczowa. Odbudowa włókien kolagenowych i błony śluzowej wpływa na całkowite zredukowanie objawów.

Za pomocą prostego zabiegu można odzyskać nie tylko zdrowie fizyczne, ale i komfort psychiczny. Zabieg związany z nietrzymaniem moczu likwiduje ten przykry problem w sposób szybki oraz całkowicie bezbolesny, więc warto z niego skorzystać jak najszybciej.