Terapie naturalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem. Niezależnie od rodzaju preparatu są chętnie przyjmowane w różnych formach. Mogą to być kapsułki, tabletki, maści, syropy czy nawet herbatki. Szczególnie te ostatnie są łatwe zarówno do przygotowania jak i do spożycia. Działają odprężająco i relaksująco co odczuwalnie poprawia samopoczucie i jakość życia.

Relaksacyjna herbata konopna

herbata z konopi siewnychSusz konopi siewnych jest ogólnie dostępny i legalny w Polsce. Możemy kupić go w postaci herbatki w aptece. Oferowane konopie medyczne pochodzą z legalnych upraw, dzięki czemu mają ściśle określony skład, kontrolowany w całym etapie produkcji. Pozbawione są substancji psychoaktywnych, a wzbogacone składnikiem CBD o udowodnionych właściwościach terapeutycznych. Regularnie spożywana herbata z konopi siewnych minimalizuje uczucie przewlekłego bólu, znosi uczucie napięcia i pozbawia stresu. Działa rozluźniająco dzięki czemu lżej znosimy różnego rodzaju dolegliwości, co w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia. Jest bogata w witaminy i minerały dzięki czemu odczuwalnie wzmacnia organizm, regeneruje siły, dodaje energii oraz sił witalnych. Doskonale sprawdza się w łagodzeniu skutków ubocznych po chemioterapii i radioterapii. Nawet osoby zmagające się z problemem alkoholowym chętnie sięgają po konopną herbatkę, ponieważ doskonale sprawdza się ona w terapii uzależnień.

Herbaciany napar jest łatwo przyswajalny przez organizm. Szybko się wchłania i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Mogą pić go osoby przewlekle chore, a nawet takie ze skłonnością do alergii. Wystarczy filiżanka naparu spożywana przez kilka dni raz dziennie a samopoczucie ulegnie widocznej poprawie, poczujemy się dobrze a męczące nas dolegliwości ustąpią.