Układ ar14 jest obecnie najczęściej spotykanym modelem karabinu, i na jego podstawie powstała niezliczona ilość klonów, różniących się od siebie czasem niewielkimi tylko szczegółami, a czasem mających tylko wygląd z grubsza przypominający oryginał. Jednym z najczęściej stosowanych wspólnie elementów, pasujących niemal do każdego modelu jest magazynek.

Rodzaje magazynków do ar14

magazynek arNiemal od początku istnienia tego układu, najczęściej używany pozostaje nadal metalowy magazynek o profilowanej powierzchni, występujący w dwóch odmianach: dziesięcionabojowej i trzydziestonabojowej. Metalowy magazynek ar stał się wyznacznikiem standardu i jest obecnie używany przez wiele różnych rodzajów karabinów o tym samym kalibrze. Nowsze i lżejsze magazynki polimerowe mają chropowatą powierzchnię, z głębokim profilowaniem nadającym im futurystyczny wygląd, i wedle użytkowników, są one o wiele łatwiejsze do szybkiej zmiany niż metalowe. Ich starsza odmiana, stosowana przez wojska kanadyjskie, została specjalnie w tym celu zaprojektowana. Istnieją również magazynki o wysokiej pojemności, efektywnie zmieniające karabin w broń wsparcia. Najczęściej spotykane są podwójne magazynki bębnowe, mieszczące czterysta naboi, aczkolwiek ich pomniejszona wersja z pojedynczym bębnem również jest w użytku. Karabiny w układzie ar14 o większym kalibrze często korzystają z dużych magazynków pudełkowych, o pojemnościach od dwustu do nawet pięciuset nabojów.

Oczywiście, magazynki o takiej pojemności są odpowiednio ciężkie, ograniczając możliwości strzelania dynamicznego. Do magazynków dostępna jest cała gama dodatków, spośród których najczęściej spotykane są polimerowe zapięcia, łączące dwa magazynki w celu szybszej ich wymiany a także gumowe nakładki na spód magazynka, zwane magpulami.