Tak zwana „mała czarna” to dla wielu kobiet obowiązkowy element garderoby. Tym określeniem nazywamy klasyczną, czarną sukienkę, raczej o prostym fasonie, która może stanowić bazę wielu stylizacji. Może być wykonana z różnych materiałów, jednak w ostatnich latach bardzo popularne stały się welurowe.

Czarna sukienka z weluru na wiele okazji

sukienka welurowa czarnaMała czarna jest dość uniwersalną sukienką. Ta wykonana z weluru jest bardziej elegancka i raczej ubieramy ją na specjalne okazje. Wybieramy ją najczęściej wtedy, kiedy chcemy się dobrze prezentować, a nie mamy czasu na wymyślanie nowej stylizacji. Sukienka welurowa czarna to taki pewniak, który sprawdzi się niemalże w każdej wyjątkowej sytuacji. Randka? Niezależnie od tego, czy w restauracji czy w kinie, welurowa mała czarna będzie dobrym wyborem. Wystarczy ją tylko ograć odpowiednimi dodatkami. Do restauracji ubierzmy szpilki i sweterek, do kina tenisówki i ramoneskę, do tego dopasowana biżuteria i stylizacja na randkę gotowa. Sukienka z weluru w kolorze czerni chętnie jest ubierana przez kobiety na wszelkiego rodzaju imprezy. Czy to Sylwester, dyskoteka w klubie, czy domówka u koleżanki – wszędzie będziemy się w tej sukience prezentować doskonale i stosownie do okoliczności. To również dobry wybór…na wesele. Odchodzi się już powoli od stereotypu, że czerń na weselu nie jest wskazana i coraz więcej kobiet wybiera właśnie czarne, welurowe sukienki na tę okazję. Kolor ten to bowiem jest ponadczasowy, elegancki i pasuje niemalże do wszystkiego.

Przy wyborze czarnej welurowej sukienki, która ma pełnić funkcję naszej „małej czarnej” powinniśmy kierować się jakością. Welurowa sukienka często uszyta jest z syntetycznych tkanin, które nie są ani wytrzymałe, ani dobre dla naszego ciała i środowiska. A to jednak element garderoby, który ma nam służyć latami, dlatego tej kwestii nie możemy pomijać.