Jeszcze zanim się dzidziuś urodzi, rodzice znają jego płeć i mogą już wcześniej przygotować na jego przyjście pokój. Pomimo, że w każdym muszą się znaleźć te same meble, to znacząco się różnią pod kątem dekoracji i kolorów. 

Jak wyglądają pokoje dziewczynek?

projekty pokoju dla dziewczynekKażda mama chce, aby jej córeczka była księżniczką, więc kupuje jej w tym stylu sukienki i urządza pokój tematycznie. O ile wybór ubrań nie jest trudny, to zaprojektowanie pokoju, w którym wszystko będzie do siebie pasowało, nie jest takie proste. Projekty pokoju dla dziewczynek zawierają mnóstwo szczegółów, choćby takich jak zabawki, czy lampeczki utrzymane w tym samym stylu. W pokojach dziewczynek dominują kolory pastelowe i dotyczy to wszystkich mebli, zabawek, ozdób, czy nawet ścian pokoju. Projekt zaczyna się od rozplanowania, gdzie w pokoju będą się znajdowały podstawowe meble, czyli łóżko, szafa i komoda. Jeżeli pomieszczenie jest dość małe, to trzeba się ograniczyć do minimum, lub zamiast szafek stojących, zastosować półki wiszące. Świetnie się sprawdzają w takiej sytuacji łóżka piętrowe, które na górze mają materac do spania, a na dole znajduje się biurko i regały, albo miejsce do odpoczynku, czy zabawy. W klasycznych łóżeczkach często znajdują się szuflady pod podłożem, więc jest to dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Fajnym i ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przenośnych puf zamiast klasycznych foteli w pokoju dziecięcym, gdyż są lekkie i zajmują niewiele miejsca. W pokoju dziewczynki, nie może zabraknąć domku dla lalek.

Wyposażenie pokoju jest ograniczone tylko wyobraźnią, szczególnie jeżeli sami go projektujemy. Ważne, żeby mała księżniczka czuła się dobrze i bezpiecznie w takim pomieszczeniu i było to jej małe królestwo. W tym celu warto dopracować każdy szczegół.