Właściciele samochodów dostawczych i ciężarowych często mają dość zauważalne problemy z ich garażowaniem, gdyż okazuje się iż wymagają one znacznie więcej przestrzeni niż dowolny samochód osobowy. Nie mogą być więc garażowane w standardowym garażu blaszanym, gdyż takowe są zwyczajnie za małe jak na duże gabaryty samochodów dostawczych.

Stalowe wiaty na samochody ciężarowe

wiaty blaszane na wymiarAlternatywą dla blaszanych garaży są duże wiaty samochodowe, mające identyczną, prostą konstrukcję, aczkolwiek znacznie większe gabaryty oraz o wiele większą funkcjonalność. Wiaty samochodowe są bowiem sprzedawane w częściach, które można łączyć niemal dowolnie i konfigurować wielkość i wyposażenie własnej wiaty w praktycznie każdym zakresie. Dla najbardziej wymagających klientów producenci wykonują wiaty blaszane na wymiar, według konkretnego zamówienia. Na niemal wszystkich stronach internetowych, należących do producentów wiat można złożyć zamówienie na wiatę o wybranych rozmiarach, posiadającą pożądane części. Można, na przykład, stworzyć prostą wiatę na samochód ciężarowy czy dostawczy bez żadnych dodatkowych elementów. Nie ma również przeszkód by zamówić bardzo dużą wiatę, mającą miejsce na przygarażowy warsztat, okna i oświetlenie zamontowane w ścianach.

Takie wiaty są równie wygodne jak blaszane garaże, gdyż tak jak i one mogą być łatwo przeniesione na inne miejsce w razie konieczności, gdyż nie są konstrukcjami osadzanymi w gruncie na stałe. W większości przypadków wiaty stoją jednak w miejscu przez cały czas użytkowania samochodu, do którego garażowania zostały postawione, gdyż są wygodne, łatwe do rozbudowy czy konfiguracji wewnętrznej, ale również i trwałe. Co więcej, takie wiaty są znacznie tańsze niż koszty postawienia stałego garażu murowanego.