Kamery są powszechnie wykorzystywanym środkiem zabezpieczeń oraz ochrony mienia. Dzięki rozwojowi technologicznemu urządzenia te świetnie nadają się do pracy w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych a co za tym idzie mogą być stosowane w różnych aplikacjach. Urządzenia rejestrujące obraz umożliwiają jego zapis a także przesył w czasie rzeczywistym do miejsca, gdzie następuje jego analiza.

Zasady montażu urządzeń monitorujących

montaż monitoringu krakówZazwyczaj jest to centrum monitoringu, w którym analizowane są obrazy z wielu kamer jednocześnie. Z tego typu rozwiązań korzystają również miasta takie jak chociażby Kraków. Dzięki możliwością rejestracji obrazu w wysokiej rozdzielczości kamery wykorzystywane są do wykrywania zdarzeń niepożądanych oraz niebezpiecznych. Żeby urządzenie rejestrujące mogło być jak najbardziej efektywne należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce jego montażu. Obiektyw nie powinien być przysłonięty przez żadne przedmioty oraz posiadać jak najlepszy dostęp do rejestrowanej przestrzeni. Po za tym dużą wagę należy również przywiązywać do kalibracji sprzętu. Kamery pracują bowiem w różnych warunkach i niekiedy potrzebna będzie zmiana ich parametrów pracy w celu zniwelowania wpływu źródeł zewnętrznych, które mogą powodować zakłócenia. Przykładem może być chociażby promieniowanie słoneczne czy sztuczne źródła światła znajdujące się w pobliżu kamery. Właśnie dlatego montaż monitoringu kraków należy zawsze zlecać firmom specjalizującym się w tego typu działalności.

W przypadku zleceń pochodzących od władz miasta stosowna informacja zamieszczana jest w biuletynie informacji publicznej. Na podstawie tego organizowany jest przetarg, w którym wziąć udział może każda zainteresowana firma. Następnie na podstawie przyjętych kryteriów wybierane jest przedsiębiorstwo, które uzyskało największą ilość punktów. W ten sposób zleceniodawca ma pewność, że montaż urządzeń monitorujących zostanie przeprowadzony zgodnie ze sztuką i przyjętymi zasadami.