W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zabiegani, nie mamy czasu dla najbliższych, a praca, którą wykonujemy, często sprawia, że bardzo się stresujemy. Z drugiej strony utraciliśmy zdolność nawiązywania głębokich i trwałych relacji, co sprawia, że często czujemy się samotni i zagubieni w świecie.

Doświadczony psycholog w Warszawie

psycholog mokotówCoraz więcej osób, nawet z naszego najbliższego otoczenia, skarży się na problemy natury psychicznej. Mowa tu przede wszystkim o depresji – jednej z najczęstszych chorób współczesnego świata, ale też o różnego rodzaju nerwicach, zaburzeniach lękowych, trudności w nawiązywaniu relacji lub ich utrzymaniu. Jesteśmy dziś bardzo zagubieni i trudno nam znaleźć w życiu coś pewnego, czemu moglibyśmy zaufać i zawierzyć. Przez to coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie psychoterapii. Jeśli interesuje nas dobry psycholog Mokotów jest miejscem, w którym z pewnością znajdziemy doświadczonego specjalistę. Pomoże on nam poradzić sobie z naszymi problemami, przede wszystkim zaś nauczy nas, jak rozpoznawać swoje emocje i sobie z nimi radzić. To bardzo cenna umiejętność, którą człowiek nowoczesny zepchnął na margines, zastępując myśleniem racjonalnym. Obecnie wracamy do naszych odczuć i uczymy się wyrażać emocje. Oprócz tego, doświadczony psycholog wysłucha nas, jeśli zechcemy mówić, i zachęci nas do opowiadania o swoich przeżyciach wewnętrznych, co pomoże nam lepiej zrozumieć siebie.

Psychoterapia jest polecana wszystkim osobom, które czują, że nie radzą sobie z rzeczywistością, mają problem z nawiązaniem i utrzymaniem relacji, czują się przytłoczeni i smutni bez konkretnego powodu. Warto umówić się na wizytę do doświadczonego psychologa, który pomoże nam uporać się z problemami i powrócić do normalnego życia.