Kiedy skończyłam studia, postanowiłam zrobić coś ze swoim życiem. Nie chciałam szukać pracy w Polsce, więc skupiłam się na zagranicznych internetowych ogłoszeniach. Później planowałam wrócić do kraju, jednak doświadczenie zdobywane za granicą na pewno lepiej wpłynie przy rozpatrywaniu mojego podania o prace za kilka lat u polskich pracodawców.

Wyjazd do Anglii i nauka w szkole języków

szkoła języka angielskiego - BydgoszczNiby zawsze miałam dobre oceny z języka angielskiego. Dlatego też postanowiłam wyjechać do Anglii, na przykład jako opiekunka starszych, lub dzieci. Język nigdy nie sprawiał mi problemów, jednak stwierdziłam, że powinnam nauczyć się go tak, żeby był jak mój pierwszy rodzimy język. Wiedziałam, że najwięcej nauczę się na miejscu, jednak póki jeszcze byłam w Polsce, chciałam nie marnować tego czasu. Dlatego szkoła języka angielskiego – Bydgoszcz stała się moim pierwszym wyborem przed wyjazdem. Zapisałam się tam na około trzy miesiące, bo postanowiłam, że zawsze dobrze przypomnieć sobie czasy i gramatykę. Pracując z dziećmi, nie byłoby ciężko się dogadać, ale już ze starszymi, musiałabym prowadzić rozbudowane dialogi i nie czułabym się komfortowo, gdybym zaczęła się zacinać i nie wiedziała, co odpowiedzieć staruszce. Dlatego bardzo poważnie podeszłam do tej nauki. Kupiłam sobie podręcznik i zeszyty, w których notowałam wszystko, co usłyszałam na zajęcia. Zrobiłam też fiszki, takie małe karteczki ze słówkami z tłumaczeniem, które rozwieszałam po całym domu, by przypominać sobie o nich w każdej chwili.

Szkoła języka angielskiego bardzo mi się spodobała. Uczono nas tak, że już po kilku zajęciach mogliśmy płynnie rozmawiać. W szkole nigdy nie nauczyłam się języka aż tak dobrze i na zajęciach dopiero zauważyłam, ile miałam braków. A myślałam, że tak dobrze umiałam język.