Już w starożytności znano zdrowotne właściwości naczyń miedzianych. Uważano, że podanie naszemu gościowi wody w naczyniu miedzianym jest największą oznaką gościnności. Uważano nawet, że prezenty miedziane są lepsze od prezentów wykonanych ze złota. Niewątpliwie naczynia miedziane nie należą do najtańszych. Możemy je kupić tylko w ekskluzywnych salonach z artykułami do mieszkań.

Zdrowotne właściwości kubków miedzianych

naczynia miedziane do wodyBadania wykazały, że naczynia miedziane do wody wpływają pozytywnie na jej właściwości. Przede wszystkim jeśli nalejemy wodę do dzbanka wieczorem to po około 15 h zwiększa się jej stężenie miedzi. W dalszym ciągu jest to stężenie dopuszczalne. Woda zatem jest bardzo dobrze zjonizowana. Dzięki temu taka woda wpływa bardzo pozytywnie na cały nasz organizm. Zarówno na układ pokarmowy jak i ma pozytywny wpływ na skórę. To wszystko zawdzięczamy wodzie z naczyń miedzianych. Przede wszystkim takie naczynia pozbawione są żelaza oraz niklu dlatego są bezpieczne dla zdrowia. Picie wody z takich naczyń pomaga w usunięciu szkodliwych substancji z naszego organizmu w tym toksyn. Działa także przeciw wirusowo oraz przeciwbakteryjnie. Takie pro zdrowotne działanie miedzi wpływa na cały nasz organizm. Tym bardziej w czasach kiedy wszystko chcemy mieć ekologiczne powinniśmy wymienić kubki i butelki plastikowe na właśnie naczynia wykonane z miedzi.

Woda z naczyń miedzianych wypływa bardzo dobrze na cały nasz organizm. Usuwa toksyny wolne rodniki oraz działa przeciwnowotworowo. Tym bardziej osoby, które dbają o środowisko powinny wyeliminować wszystko plastikowe zamieniając na miedziane. Cena za jeden kubek może sięgać nawet 100 zł. Jednak jest to koszt raz na kilka lat. Taki naczynia są niezwykle mocne i wytrzymałe, a do tego ekologiczne.