Posiadanie suchego basenu już samo w sobie jest taką frajdą, że zazwyczaj zamawiając nie zwracamy uwagi na aspekty poza estetyczne. A równie ważne jest by łatwo móc rozmontować i zdjąć pokrowiec z suchego basenu. Tylko w czystym baseniku zabawa może być bezpieczna.

Zdejmowany pokrowiec na basen

pokrowiec na suchy basenWiększość rodziców, gdy postawi suchy basen w pokoju, wychodzi z założenia, że jeśli nie ma wyraźnej potrzeby, lepiej nie ruszać i nie rozbierać go z pokrowca. Nie ma bardziej mylnego podejścia. A jeszcze przed zakupem warto spytać sklep o możliwość zdjęcia pokrowca z baseniku do prania i czas potrzebny na ponowne ubranie stelażu w jego czyste ubranko. W przypadku konieczności częstego prania bardzo ułatwia życie pokrowiec z wygodnymi zamkami błyskawicznymi. Wówczas po umieszczeniu pianki wystarczy jeden ruch ręką, aby ją unieruchomić we właściwym miejscu. Baseny wykonane z jakościowej bawełny i wystarczająco sztywnej pianki bez problemu ubierają się w swój czysty pokrowiec. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie, czy upatrzony w internecie basen posiada wymaganie certyfikaty i został dopuszczony do użytku przez dzieci. Bo jak wiadomo, maluchy muszą sprawdzić, czy każda ich zabawka pozwoli się zjeść, a więc nie omieszkają spróbować i bandy. Bardzo dobrym pomysłem jest również pokrowiec na suchy basen wyposażony w uchwyty pozwalające na łatwe podniesienie go i przeniesienie np. pomiędzy pokojem dziecka a tarasem, na którym w słoneczny dzień maluch może bawić się w miękkim i przyjemnym basenie.

Bagatelizowanie konieczności prania pokrowca na suchy basen bardzo często weryfikuje życie. Zazwyczaj raz na dwa tygodnie trzeba wyjąć z niego wszystkie piłki i odkurzyć dno. Natomiast co miesiąc konieczne jest pranie pokrowca i wykąpanie piłek w wannie pełnej piany, a następnie dokładne wytarcie ściereczką.