Istnieje wiele chorób i zaburzeń psychicznych, które należy leczyć. Najlepiej rozpocząć specjalistyczne leczenie jak najwcześniej, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Na pewno nie należy wstydzić się zaburzeń psychicznych, bo na całym świecie miliony ludzi mają problemy z depresją, lękami, obsesjami i innymi.

Leczenie choroby dwubiegunowej lekami stabilizującymi nastrój

psychiatra Warszawa choroba dwubiegunowaW Polsce organizuje się wiele kampanii społecznościowych, które mają na celu odczarować postrzeganie osoby z zaburzeniami jako osoby szalonej, nienormalnej. Coraz więcej wiadomo o chorobie, jaką jest choroba dwubiegunowa. Schorzenie to jest bardzo charakterystyczne i psychiatrzy zazwyczaj nie mają problemu, by określić, czy dana osoba cierpi na tę chorobę czy nie. W chorobie dwubiegunowej naprzemiennie występują okresy depresji oraz manii lub hipomanii. Każdy psychiatra Warszawa choroba dwubiegunowa może pomóc pacjentom z tych schorzeniem. Choroba dwubiegunowa jest dość trudna w leczeniu, ale powstają coraz lepsze generacje leków. W leczeniu stosuje się przede wszystkim stabilizatory nastroju. Pacjent z chorobą dwubiegunową przeżywa w swoim życiu różne okresy. Przez kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy może nie wychodzić z łóżka, cierpieć na głęboką depresję, a później nagle dochodzi do całkowitej zmiany: pacjent cieszy się, jest radosny, chce zdobywać świat, nieraz kupuje dużo przedmiotów, które tak naprawdę nie są mu potrzebne. Ten drugi okres nazywany jest manią i jest zupełnym przeciwieństwem okresu depresyjnego.

Kiedy uda się pacjenta ustabilizować, powinien on przyjmować regularnie leki stabilizujące nastrój. Mają one za zadanie nie doprowadzić do rozwoju okresu depresji czy manii, by pacjent mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nie jest to nowa choroba, bo psychiatrzy znają ją od dawna. Cierpiał na nią m.in. Marek Grechuta.