Całe dzieciństwo jeździłem na obozy jeździeckie, gdzie uczyłem się jazdy konnej, a także wszystkich prac, które wykonuje się przy tak dużych zwierzętach. Obozy jeździeckie mogę podzielić na te dobre i bardzo dobre, ponieważ nigdy mi się nie nudziło. Jednak dzisiaj organizując takie obozy dbam o to, by nikomu nie zabrakło dodatkowych atrakcji, które sprawią, że obozy będą jeszcze ciekawsze.

Obozy jeździeckie z atrakcjami

najlepsze obozy jeździeckieAby obozy jeździeckie były dla dzieciaków ciekawsze, trzeba zastanowić si nad dodatkowymi atrakcjami. Najlepsze obozy jeździeckie pokazują, w jaki sposób obchodzić się z koniem i jakie obowiązki ma posiadacz takiego zwierzaka. Jednak można zaplanować specjalne trasy, na których będzie można jeździć konno. To z pewnością będzie dodatkiem, który uatrakcyjni jazdę. Do tego można połączyć najlepsze obozy jeździeckie z gospodarstwem tematycznym, agroturystycznym. Może to być na przykład winnica lub gospodarstwo hodowlane. Dzięki temu dzieci nauczą się czegoś dodatkowego, co będzie dla nich ciekawe. Ja bardzo polecam używanie projektorów podczas obozów, na których można wyświetlać filmy dobrej jakości, nawet na ścianie budynku. To uatrakcyjnia oglądanie filmów, a poza tym sprawia, że grupa się bardzo dobrze integruje ze sobą, nawet na pierwszych dniach obozu. Taką grupę łatwiej jest prowadzić, ponieważ nie ma problemów interpersonalnych podczas jazdy i ćwiczeń.

Na obozach powinny być dodatkowe rozrywki, ponieważ jazda konna wbrew pozorom to męczące zajęcie. Trzeba szukać sposobów na to, by jakąś część dnia poświęcić na coś innego, aby tematyka koni nie znudziła się osobom przebywającym na obozie. Zazwyczaj są to dzieci, które łatwo znudzić, jeśli będziemy zbyt monotematyczni. Każdy prowadzący obóz na pewno to zauważył.