Puste ściany niezależnie od rodzaju oraz przeznaczenia wnętrza nie sprawdzą się w żadnym przypadku. Wnętrze będzie za każdym razem wydawało się mało przytulne i niezbyt przyjazne dla odbiorcy, który się w nim znajdzie. Wybór odpowiedniej dekoracji ściennej nie jest niczym prostym, a możliwości nie da zliczyć się na palcach jednej ręki.

Obrazy na płótnie

obraz malowany na płótnieNajbardziej tradycyjnym rozwiązaniem w kwestii zagospodarowania przestrzeni ściennej jest wykorzystanie obrazów. Obraz malowany na płótnie potrafi odmienić każde wnętrze nadając mu unikatowego charakteru. Malowane obrazy można wykorzystać nie tylko w klasycznych wnętrzach jak mogłoby się wydawać. Możliwości wzorów są ograniczone jedynie poprzez wyobraźnię osoby, która powiesi przez siebie wybrany malunek we własnym wnętrzu. Ponadto płótna, na których pracują artyści przybierają co raz to ciekawsze formy poczynając od tradycyjnych prostokątów a na obrazach panoramicznych kończąc. Jedynym wspólnym elementem obrazów malowanych na płótnie jest wyłącznie technika wykonania. Wybieranie sprawdzonego artystę, który posługuje się w swojej pracy farbami wysokiej jakości zapewni ozdobie długowieczność oraz niepowtarzalność. Obrazy malowane na płótnie poza mieszkaniami świetnie zdają egzamin w zagospodarowani przestrzeni biurowych bądź konferencyjnych. Niezwykłe kompozycje a w szczególności krajobrazy pozwalają pracownikom na chwilę relaksu oraz odprężenia podczas ciężkiego dnia w pracy. Poprawa nastroju w takim przypadku będzie pozytywnie oddziaływać na efektywność pracownika.

Mnogość rozwiązań z dziedziny dekoracji wnętrz sprawia, że każdy znajdzie coś co najbardziej będzie trafiało w jego gust. Nowoczesne techniki takie jak drukowanie 3D nie sprawiły jednak, że tradycyjnie malowane obrazy odeszły w zapomnienie. Ich ponadczasowy charakter wciąż zapewnia ogromne grono wielbicieli.