Jestem właśnie w trakcie budowy swojego domu. Jestem podekscytowana, gdyż od podstaw powstaje on z mojego i męża projektu. Będzie więc dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Z wszelkiego rodzaju nowoczesnymi udogodnieniami i z wymarzonym wystroje. Cały czas też wprowadzamy drobne poprawki do projektu.

Centralny odkurzacz ułatwia sprzątanie

nowoczesne odkurzanie centralneOd dziecka marzyłam o własnym domu. Miałam w głowie dokładny jego projekt. Na przestrzeni czasu ulegał on oczywiście przemianom i  w ostateczności nabrał konkretnego kształtu na papierze. Jesteśmy obecnie w trackie budowy.  I jak to już w  życiu bywa, w trackie działania wprowadzamy co rusz nowe zmiany do projektu. Ostatnią taką dosyć poważną okazało się zastosowanie odkurzacza centralnego. Rozmawiałam bowiem ze znajomą, która opowiedziała mi, jak nowoczesne odkurzanie centralne sprawdza się w jej nowym domu. Podkreślała, że odkurzanie stało się proste i przyjemne, bo nie musi dźwigać ze sobą odkurzacza. Wystarczy, że otworzy skrytkę w ścianie, która znajduje się w każdym pomieszczeniu i wyciągnię rurę. Po naciśnięciu przycisku rurą tą odkurza pomieszczenie, a wszystkie nieczystości trafiają ukrytą drogą do jednego wielkiego pojemnika, ukrytego w kotłowni. Centralny system odkurzaczy postanowiłam więc zastosować również w moim domu. Zamontowanie go nieznacznie przedłuży budowę, ale w zamian skróci długość sprzątania i sprawi, że odkurzanie stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Okazuje się, że projekt domu często rozmija się z jego ostateczną wersją. Wszystko dlatego, że w trakcie budowy często przychodzą nam do głowy nowe pomysły, które chcemy zastosować u nas. Tak było na przykład w przypadku zamieszczenia centralnego odkurzacza w budowanym właśnie moim domu. Wcześniej nawet o nim nie pomyślałam.