Rozprowadzanie ciepła po domu jest bardzo ważne dla komfortu ludzi, ale także utrzymuje sam budynek w odpowiedniej kondycji, nie dopuszczając do rozwoju grzybów i pleśni. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów kominków, piecokominków oraz pieców wolnostojących. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, zastanówmy się nad tym, co sprawdzi się w naszym domu, przeglądając poradniki w sieci albo kontaktując się z fachowcem.

Piece wolnostojące THOR i wydajność grzewcza

thor 8Proces spalania powinien być kontrolowany na każdym etapie i zachodzić stopniowo. Sprawne i nowoczesne czujniki temperatury zagwarantują bezpieczeństwo instalacji, a także przełożą się na oszczędności dla właściciela domu. Pomocna może okazać się opinia eksperta, który bazując na swoim doświadczeniu, dobierze odpowiedni produkt. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na kominek z wybranym wkładem, odpowiednim produktem może okazać się piec wolnostojący THOR 8. To urządzenie o wysokiej sprawności cieplnej. Co do jego wyglądu, ma kształt prostopadłościenny I jest wykonany z odpornej stali. Posiada boczne przeszklenia w drzwiach zagiętych pod kątem prostym, które są ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem. Taka forma i estetyczna oprawa pieca decyduje o tym, że nadaje się on do postawienia w pomieszczeniu mieszkalnym, w tym pokoju dziennym. Zalecane paliwo to sezonowane drewno liściaste odpowiedniej wilgotności, czyli rozwiązanie czystsze i bardziej ekologiczne niż węgiel. Piec dostępny jest w ofercie internetowej z opcją wysyłki.

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o efektywnym ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń w domu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, ale nie zawsze możemy je zastosować, jeśli nie planowaliśmy ich podczas projektowania domu. Niektóre opcje, takie jak piece wolnostojące, sprawdzą się wszędzie, a możemy wybrać taki model, który stanie się ozdobą wnętrza.