Mimo tego, że w większości branż stosuje się często materiały sztuczne to jednak cieszy fakt, że w branży odzieżowej dość często znaleźć możemy ubrania wykonane z materiałów naturalnych. Jednym z nich jest wełna. W ostatnich latach rozchwytywana w naszym kraju jest odzież, która wykonana jest na bazie wełny owiec merynosów.

Wygodne swetry z wełny

odzież z wełny merynosówMerynosy są jedną z ras owiec, które wyróżniają się tym, że świetnie dostosowują się do trudnych warunków atmosferycznych. Ta rasa owiec występuje w różnych zakątkach świata ale wszędzie gdzie trafia to szybko odnajduje się w nowych warunkach. Najczęściej spotyka się te zwierzęta w Nowej Zelandii, która słynie z dość zmiennej pogody. To co pozwala merynosom przeżyć w takim klimacie to ich wełna. Badając strukturę takiej wełny pod dużym powiększeniem możemy zauważyć, że swoim wyglądem przypomina ona sieć pajęczą. Dzięki temu odzież z wełny merynosów wyróżnia się niezwykłymi właściwościami. W tego typu odzieży w zimie będzie nam bardzo ciepło ale co ciekawe latem nie będziemy się w niej pocić. Wełna z merynosów pozwala bowiem na oddychanie przy jednoczesnym izolowaniu przed zimnem. To co dodatkowo wyróżnia ten rodzaj wełny to niezwykła delikatność i miękkość. Włókna wełny z merynosów są tak cienkie, że ich grubość nie przekracza 20 mikronów. Dzięki temu materiał powstały z tego typu wełny jest bardzo elastyczny i efektem tego jest bardzo szerokie zastosowanie tej wełny.

Z wełny merynosów na chwilę obecną powstają zarówno eleganckie swetry i koszulki jak również doskonałej jakości odzież sportowa. Odwiedzając sklepy z odzieżą sportową często możemy spotkać się również z bielizną termoaktywną wykonaną ze wspomnianej wełny. Co ważne wełna tego typu nie powoduje podrażnień i swędzenia jak to bywało z odzieżą wełnianą sprzed lat.