Opona rowerowa jest najważniejszym elementem roweru, który zapewnia pewny styk koła z podłożem. Jest to ważne w każdym rowerze, a szczególnie pożądane w rowerach górskich. Opony 29 – calowe są obecnie najbardziej popularne w wielu rowerach. To one zapewniają niezwykle dobrą trakcję zarówno w mokrych, jak i w suchych warunkach. Opona tego typu jest zakładana do rowerów z zawieszeniem, jak i takich ze sztywną ramą.

Opony rowerowe do górskich jednośladów

opona rowerowa 29Podstawowym elementem, który musi posiadać opona tego typu to dobra wkładka antyprzebiciowa. Opona rowerowa 29 wyposażona w nią może być stosowana zarówno podczas stosowania dętek, jak i w systemie bezdętkowym. Dzięki tego rodzaju oponom możemy nie tylko rzadziej przebijać dętki, ale także mieć pewność, że system bezdętkowy może rzadziej zalepiać przebicia powstałe podczas jazdy. Opony do rowerów górskich są także stosowane podczas jazdy po asfalcie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju bieżnika. Wiele opon ma dużo wyraźniejszy bieżnik na bokach, a na czole opony zostaje umieszczony gęsty rodzaj bieżnika, który zapewnia dobre toczenie się opony w każdych warunkach. Tego typu opony mogą być wykorzystywane przez osoby, które jeżdżą nie tylko po bezdrożach, ale także zdarza im się wybierać na wycieczki po asfaltowych i utwardzonych drogach. Dzięki tego typu oponom możliwe jest uzyskiwanie większych prędkości.

Opony to rowerów górskich posiadają także odmienne typy mieszanki. Dzięki ich stosowaniu opona może być dobierana do terenu, w którym jest najczęściej używana. Wiele typów opon może także być z powodzeniem stosowanych w wielu terenach. Dlatego różne rowery górskie są wyposażane od nowości w najlepsze typy markowych oraz wytrzymałych opon w rozmiarze 29 cali.